A ja żem jej powiedziała Kasi Nosowskiej.

To książka na jedno popołudnie, która została ze mną na dłużej. Odważna, szczera, mądra. I Kaśka i książka.

Tak się zdarzyło, że w ciągu następnego tygodnia nadrobiłam zaległości w temacie Nosowska. Do książki dodałam instagramowy profil nosowska.official (https://www.instagram.com/nosowska.official/). A w kolejny weekend przydarzył mi się boski koncert Nosowskiej na SeeBloggers Łódź.

I jakie wnioski?

 

Kłamią gdy mówią, że człowiek ma tylko 1 życie!

Kaśka jest starsza ode mnie o rok i nazywa siebie starą babą. Nie zgadzam się! Gdy śpiewa ma kobieta moc! Od zawsze pisze teksty o jakich inni mogą tylko marzyć. Uśmiecha się jak licealistka. Zakłada na scenę srebrne buty z lusterek! Kaśka żartuje. Kaśka chce tańczyć. Ogarnia Insta. Ma odwagę mówić o tym o czym inni milczą. Gdzie w tym starość? Że zmarszczki i figura nie taka, że syn dorosły to już stara? Bzdura jakaś! To nie średniowiecze, gdy czterdziestolatki to bezzębne staruszki, bez perspektyw na lepsze życie. Dzisiaj 40 lat to czas na drugie życie. Nie na drugą młodość bo tej już nie będzie ale na drugie życie owszem.

Są zmarszczki, na ramionach wieszają się motyle i odchowane dzieci zdradzają nasz pesel. No i co z tego? Teraz jest czas na drugie życie dla siebie! Jak przegapisz tą szansę faktycznie skończysz na jednym torze ze starymi babami.

 

 

Nie oceniaj, bo…

 

Nie każdy ma szeroki pakiet szczęścia w życiu, ważne jak wykorzystasz to co masz

Kaśka chodzi w plandekach bo jest gruba. Zgadzam się, szczupła nie jest, a z tym faktem w dzisiejszym świecie jest do bani. Nie każdy ma szeroki pakiet szczęścia w życiu. Piękni, młodzi, mądrzy i bogaci to zestaw na ideał szczęśliwego życia. Ale i piękni, i młodzi, i mądrzy i Ci bogaci, dosłownie wszyscy mają swoje problemy…

Na początku mnie denerwowało to ciągłe gadanie o tym że jest gruba, ale po 20 razie zrozumiałam, że może Kaśka jest własnym terapeutą i na dodatek tworzy przestrzeń dla niewylaszczonych, normalnych ludzi, którym w życiu z figurą się nie powiodło. Lubią jeść, nie mają siły woli dla sportu, a mają prawo tutaj być na tych samych warunkach co inni. Pomyślałam, że Kaśka na swój sposób pokonuje własne traumy, a jednocześnie bardzo ceni swój pakiet szczęścia.

 

Ludzie kochają prawdę

 

A Kaśka jest prawdziwa.

Ludzie ją kochają za to wyśpiewuje prawdę, pisze o niewygładzonym dniu powszednim, mówi o sobie, żeby nam było lżej. Jest wyjątkowa.

Zazdroszczę Agacie Kuleszy, że ma taką przyjaciółkę i Kaśce Nosowskiej, że przyjaźni się z Agatą Kuleszą. Obie panie uwielbiam!

Zdjęcia z koncertu Kasi Nosowskiej na SeeBloggers Łódź 2018