INSPIRACJE DLA MARKI OSOBISTEJ

Ta strona jest dla Ciebie. Korzystaj i inspiruj się. A jeśli coś Cię zachwyci, nie bój się tego zapożyczyć i przerobić na swój wyjątkowy sposób. Ciekawa też jestem jakie są Twoje ulubione inspiracje. Może chcesz się nimi podzielić? Jeśli tak, napisz. Chętnie je poznam! Miłej zabawy w podglądanie i inspirowanie.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Iris Apfel

Najstarsza żyjąca nastolatka na świecie!

Iris Apfel w obiektywie Franco Vogt / zdjęcia pochodzą ze strony fotografa http://francovogt.com/iris-apfel-photographs/

“W wieku 96 lat, Iris Apfel jest żywą legendą mody i skarbem narodowym. Iris Apfel jest najstarszą żyjącą nastolatką na świecie.” [At 96, Iris Apfel is a living fashion legend and a national treasure. Iris Apfel is the world’s oldest living teenager].

Tak napisał w 2017 roku portal 92y.org. Dzisiaj Iris Apfel ma 97 lat i nadal działa i inspiruje. Historyk sztuki, projektantka wnętrz, bizneswoman, ikona mody, a przede wszystkim kobieta, która ma za nic upływający czas. A może z respektu do czasu, nie marnuje go na tradycyjną starość?

Iris Apfel jest na pewno wyjątkowa, ale gdy na nią patrzę nie potrafię się oprzeć skojarzeniu z barwną papugą, która ma na sobie za dużo kolorowych piór, ale nie da się ukryć, że w tym całym – chwilami tandetnym – przepychu jest wolnym i egzotycznym ptakiem. Iris jest odważna i wolna.

Przenieś się w świat kolorów, ekstrawagancji i stylu. Polecam filmy z Iris w roli głównej.

#1BBC Newsnight _ zawrotne kolory i te dodatki bóg jeden wie skąd! _ oglądaj

#2 – One Kings Lane: Iris Apfel _ A Journey in Style _ dawne fotografie Iris pokazują, że nie całe życie nosiła na sobie kilogramy dodatków_ oglądaj

#3 – A visit with Iris Apfel _ tysiąc dodatków i bibelotów a po środku Iris. Jestem daleka od takiego przeładowania formy, ale jej to pasuje _ oglądaj

#4 – A tutaj inne barwne i stylowe kobiety! Moje inspiracje i sama radość :) Zobacz film Advanced Style Film: Featurette _ oglądaj

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Piotr Bucki.pro

Jedyny blog do, którego wracam

“Jestem szkoleniowcem, wykładowcą, nauczycielem, dziennikarzem, coachem, managerem, facetem, synem, bratem, tłumaczem, wujkiem. Nie jestem ojcem ani mężem. Bywałem aktorem, konferansjerem, modelem.”

 

Tak pisze o sobie Piotr Bucki. Intrygujące? Zapewne taki był zamiar, w końcu to specjalista od dobrej komunikacji. Piotr przyciąga uwagę zarówno tym, co mówi, ale też w jaki sposób przekazuje informacje. Zapadł mi w pamięć od pierwszego widzenia w Gdyni kilka lat temu i od tej pory niezmiennie wracam na jego stronę. Czytam, obserwuję, podglądam i zbieram inspiracje. Wczoraj odebrałam jego książkę Porozmawiajmy o komunikacji. Uwaga, percepcja, pamięć – to trzy rzeczy mające wpływ na przekaz i odbiór informacji. Moją uwagę przykuwa cykl Tak tylko mówię, w którym mowa o nawykach. Inspirujące :) Zaczęłam postrzegać nawyki w innym, lepszym świetle :) Polecam! www.bucki.pro

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Christoph Niemann

Zmienia perspektywę widzenia codzienności

Christoph Niemann łączy codzienność ze sztuką. Pozwala spojrzeć w zwolnionym tempie na “szarą” rzeczywistość i dojrzeć w tym coś niezwykłego. Poranna kawa z Niemannem to zupełnie inna perspektywa poranka. Mistrz!

Wave

I went to the North Pole with @natgeo and here are the drawings and animations I made on the ship:(link in comments)

Opublikowany przez Christoph Niemann Środa, 5 kwietnia 2017

‪Another NYC animation for Hermès (and yes that last wave caught my phone)‬

Opublikowany przez Christoph Niemann Środa, 6 grudnia 2017

Zobacz więcej:

#1 – Making art with everyday objects _ oglądaj

#2 – Christoph Niemann draws WORDS & Pictures _ oglądaj

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Każdy pomysł ma potencjał

“Whatever you think think the opposite. It’s the wrong way to think, but the right way to win. It shows how risk is your security in life”

 

Książkę Paula Ardena wzięłam do ręki po raz pierwszy w Łodzi kilka lat temu. Miałam wtedy w sobie mnóstwo wątpliwości związanych z moją pracą grafika. I wtedy otworzyłam książkę na 60 stronie i jakby moje wątpliwości straciły grunt pod nogami. Zobaczyłam zdjęcie nagiego mężczyzny, niezbyt urodziwego z równie nieurodziwym przyrodzeniem. To jest sztuka? – pomyślałam – Nie powinnam w takim razie w siebie wątpić.

Książkę na pewno warto przeczytać. Dobre spostrzeżenia, celne uwagi. Arden zbija wątpliwości, inspiruje, wskazuje możliwości.

Film, w którym Christoph Niemann opowiada o swoich wątpliwościach twórczych – Christoph Niemann: How to Overcome the 3 Fears Every Creative Faces. Wątpliwości ma każdy, chodź często o tym zapominamy_ zobacz film

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Less is more

More is less

Ta książka sprawia, że pozwalasz sobie wziąć oddech, cieszyć się wolnością i doceniać to co masz. I zaczynasz od razu pozbywać się tego co jest Ci zbędne do szczęścia.

 

Sztuka prostoty Dominique Loreau to książka na dobry początek, aby zacząć przygodę z minimalizmem. Pozostawia swobodę decyzji, nic nie narzuca, wskazuje tylko możliwe ścieżki i rozwiązania. Sztuka prostoty zmobilizowała mnie do zrobienia mega porządków w domu, życiu i głowie. To początek, a potem już będziesz wiedzieć co robić dalej.

NEWSLETTER

KONTAKT

Mana Stoch / +48 602 27 47 10

manastoch@wp.pl / hello@manafactory.pl