Każdy z nas, kto dostrzega swoje niedoskonałości i potrafi się z nimi oswoić jest bohaterem własnego domu. Nie jest dobrze, gdy ignorujemy złe nawyki, kiedy zbywamy naszą złość i frustrację, stwierdzeniem, że to oni przecież są winni, oni przewrażliwieni. Nie jest wcale lepiej, jeśli po przyjściu do domu, biczujesz się w ciemny pokoju i postanawiasz wziąć urlop, bo ludzie Cię nienawidzą. Jest źle, gdy marzysz, żeby zostać pisarzem i nie piszesz, ani jednej strony dziennie. A jest bardzo marnie, jeśli jako trener jakichkolwiek umiejętności, nie podnosisz swoich kwalifikacji, nie rozwijasz się.

 

KIM JESTEM?_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ KIM CHCĘ BYĆ?

Budowanie marki osobistej to proces, droga, podróż, która ma swój początek, ale nie musi mieć końca :) Swoją markę tworzymy całe życie. A dostrzeganie tego, co chcemy lub powinniśmy w sobie zmienić, jest podstawą budowania marki osobistej. Zmienić postrzeganie siebie i świata, skończyć wymarzone studia, założyć firmę. To wszystko zmiany, które są nam, z jakiegoś powodu potrzebne. Dlatego dobrze jest zadać sobie pytanie Kim jestem?, a zaraz potem odpowiedzieć na kolejne Kim chcę być?

Te dwa pytania ustawiają drogę jaką chcemy lub potrzebujemy przejść, od punktu Ja dzisiaj do punktu Ja, za rok. Ja, pisarka powieści fantasy. Ja, prowadząca własny biznes. Ja, jadąca w podróż dookoła świata. Zapytasz, po co to wszystko? By dobrze żyć, żyć po swojemu, żyć tak jak sobie wymarzyliśmy.

Whatever it takes cause, I love the adrenaline in my veins

jak śpiewają Imagine Dragons

PYTANIA

Zadawanie pytań jest trudne i bywa ryzykowne, bo gdy w porę, nie odpowiemy na nie szczerze, może się okazać, że robimy w życiu to czego nie lubimy, mamy wokół siebie ludzi, którzy nas nie inspirują, posiadamy mnóstwo rzeczy, które nie są nam potrzebne, a na dodatek, to wszystko zabiera nasz czas, przestrzeń i energię.

ODPOWIEDZI

Może się okazać, że odpowiedzi na te pytania pokażą, że zmiany w naszym życiu są konieczne, a Ty się ich boisz lub po prostu jest Ci wygodnie w tym miejscu w jakim zaległo Twoje ego. Z odpowiedzi, na te pytania można wysnuć cały plan działania i długą trasę podróży na kolejne lata. I już masz cały plan budowania marki osobistej.

 

ZMIANY

Początek drogi wyznacza pytanie Kim jestem?, jakie są Twoje wartości, co jest dla Ciebie ważne, w jakim miejscu teraz jesteś i dlaczego? Koniec podróży jest tam, gdzie zaprowadzi Cię odpowiedź na pytanie Kim chcesz być? Jaka zmiana jest Ci potrzebna? Co chcesz zmienić w swoim życiu? Kim będziesz za rok, dwa czy dwadzieścia dwa lata? Chcesz zmienić swoje nastawienie do ludzi? Zamierzasz zrezygnować z etatu i założyć firmę? Myślisz o awansie w korporacji?  Wybierasz się w podróż dookoła Afryki? Proszę bardzo! Te wszystkie rzeczy można osiągnąć, na własnych zasadach, budując i rozwijając siebie i swoją markę.

Zmiany, których pragniesz, to Twoje cele – te małe i duże. A cele i ich realizacja nakręcają zmianę na lepszą wersję Ciebie. Zawsze warto pytać, szukać odpowiedzi i dokonywać zmian.

Pozdrawiam! Mana

 

Foto Imagine Dragons from: https://www.reviewjournal.com/entertainment/music/imagine-dragons-find-peace-of-mind-on-new-record-evolve/